LTA400HM04 Panel Arızaları

Beğendiniz mi?

Ortalama Oy 5 / 5. Oy Sayısı: 3

Dikkat!

Aşağıdaki anlatımlar, tamirci arkadaşların bilgilenmesi ve kendilerini geliştirebilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla, yabancı kaynaklardan türkçeye çevrilmiştir ve denenmemiştir. Yeterli teknik bilgiye ve tecrübeye sahip değilseniz kesinlikle denemeyin.

Aşağıdaki anlatımlar sadece LTA400HM04 kodlu panel içindir. Farklı panellerde kesinlikle işe yaramaz.

Resim titriyor :

LTA400HM04

Sorunun panelin hangi tarafından kaynaklandığın teSPIt etmek için öncelikle t-con kartını panele bağlayan sol filimi hem t-con hemde panel tarafından söküp televizyonu çalıştırın. Eğer ekrana gelen görüntü düzgünse panelin sağ tarafı arızalıdır. Görüntü aynıysa sol filimi hem t-con kartına hemde panele geri takıp bu kez sağ filimi sökün. Görüntü düzelirse sorun panelin sol tarafından kaynaklanıyordur.

Sorun sağ taraftan kaynaklanıyorsa sırasıyla CKV1 ve CKVB1, CKV2 ve CKVB2, CKV3 ve CKVB3 sinyallerini ikişer ikişer kesin. Görüntü düzelmezse STVP sinyalini de kesin. Görüntü düzelince son kestiğiniz sinyal grubu haricindeki diğer sinyalleri geri bağlayın.

LTA400HM04-sol

Sorun sol taraftan kaynaklanıyorsa sinyalleri kesmek için panel kartından t-con kartına bağlanan film ile soket arasına ince bir bant yapıştırarak sinyalleri kesebilirsiniz.

LTA400HM04-sol
LTA400HM04-sol-pin
LTA400HM04-sol-Bantı uygun pinlere uygun şekilde yerleştirirseniz görüntü düzelecektir.

LTA400HM04-son

Soru Sor/Cevapla

Üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çözümü yazın

Top