LTA400HM04 Panel Arızaları

Dikkat!

Aşağıdaki anlatımlar, tamirci arkadaşların bilgilenmesi ve kendilerini geliştirebilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla, yabancı kaynaklardan türkçeye çevrilmiştir ve denenmemiştir. Yeterli teknik bilgiye ve tecrübeye sahip değilseniz kesinlikle denemeyin.

Aşağıdaki anlatımlar sadece LTA400HM04 kodlu panel içindir. Farklı panellerde kesinlikle işe yaramaz.

Resim titriyor : 
Sorunun panelin hangi tarafından kaynaklandığın tespit etmek için öncelikle t-con kartını panele bağlayan sol filimi hem t-con hem de panel tarafından söküp televizyonu çalıştırın. Eğer ekrana gelen görüntü düzgünse panelin sağ tarafı arızalıdır. Görüntü aynıysa sol filimi hem t-con kartına hemde panele geri takıp bu kez sağ filimi sökün. Görüntü düzelirse sorun panelin sol tarafından kaynaklanıyordur. Sorun sağ taraftan kaynaklanıyorsa sırasıyla CKV1 ve CKVB1, CKV2 ve CKVB2, CKV3 ve CKVB3 sinyallerini ikişer ikişer kesin. 

Görüntü düzelmezse STVP sinyalini de kesin. Görüntü düzelince son kestiğiniz sinyal grubu haricindeki diğer sinyalleri geri bağlayın.
Sorun sol taraftan kaynaklanıyorsa sinyalleri kesmek için panel kartından t-con kartına bağlanan film ile soket arasına ince bir bant yapıştırarak sinyalleri kesebilirsiniz.


Bantı uygun pinlere uygun şekilde yerleştirirseniz görüntü düzelecektir.


Yorumlar

reklam