LTA320AP Panel Arızaları

Dikkat! 

Aşağıdaki anlatımlar, tamirci arkadaşların bilgilenmesi ve kendilerini geliştirebilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla, yabancı kaynaklardan türkçeye çevrilmiştir ve denenmemiştir. Yeterli teknik bilgiye ve tecrübeye sahip değilseniz kesinlikle denemeyin. 

Aşağıdaki anlatımlar sadece LTA320AP kodlu panel içindir. Farklı panellerde kesinlikle işe yaramaz.
Görüntü titriyor ve çift gösteriyor :
Bu panelde t-con kartı panel kartının üzerinde yer alıyor. Yani televizyonda harici bir t-con kartı bulunmuyor. Gate sinyalleri, COF'un sağ ve sol köşelerindeki hatlar aracılığıyla panele aktarılıyor. 
Yapmanız gereken şey Gate sinyallerini panele ileten hatları tek tek ama dikkatlice kesmek. Kestiğiniz hatları geri bağlamanız gerekebileceğinden bu işlemi yaparken mümkün olduğunca COF'tan uzaktan yapın çünkü geri lehimleme yaparken COF'a zarar verebilirsiniz. 
Bazı durumlarda bir hattın sinyali kesilince görüntü düzelir fakat bazen de bir tarafın tüm sinyallerini kesmek gerekebilir. 
Sağ veya sol taraftaki sinyalleri kesmenize rağmen görüntü düzelmediyse kestiğiniz hatları geri bağlayıp diğer taraftaki hatları kesin. Ekran düzelince görüntü kalitesinde kabul edilebilir derecede düşme olacaktır.

Yorumlar

reklam