LTJ400HV01-J Arıza Notları

Dikkat!


Aşağıdaki anlatımlar, tamirci arkadaşların bilgilenmesi ve kendilerini geliştirebilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla, yabancı kaynaklardan türkçeye çevrilmiştir ve denenmemiştir. Yeterli teknik bilgiye ve tecrübeye sahip değilseniz kesinlikle denemeyin.

Aşağıdaki anlatımlar sadece LTJ400HV01-J kodlu panel içindir. Farklı panellerde kesinlikle işe yaramaz.

Resim titriyor veya çift gösteriyor :
flicker
Sorunun panelin hangi tarafından kaynaklandığın tespit etmek için öncelikle t-con kartını panele bağlayan sol filimi hem t-con hemde panel tarafından söküp tvyi çalıştırın. Eğer ekrana gelen görüntü düzgünse panelin sağ tarafı arızalıdır. Görüntü aynıysa sol filimi hem t-con kartına hemde panele geri takıp bu kez sağ filimi sökün. Görüntü düzelirse sorun panelin sol tarafından kaynaklanıyordur.

Sorunu gidermek için panel kartında bulunan RM2 ve RM5 dirençlerini sökün. Bu haldeyken görüntü düzelmediyse RM3 ve RM6 dirençlerini sökün. Bu haldeyken görüntü düzelmediyse RM4, RM7 dirençlerini sökün. Bu haldeyken görüntü düzelmediyse RM1 direncini sökün. Tüm dirençler sökükken görüntünün düzelmiş olması gerekiyor. Eğer görüntü düzeldiyse en baştan başlayarak söktüğünüz dirençleri ikişerli olarak yerlerine takın ve her seferinde görüntüyü tekrardan kontrol edin. Hangi direnç serisini geri taktığınızda sorun oluşuyorsa o seriyi boşta bırakın. Soruna neden olan seri dışındaki tüm dirençleri geri takmayı unutmayın.
LTJ400HV01-J
LTJ400HV01

Yorumlar

reklam