LTF400HM03 Arıza Notları

Dikkat!


Aşağıdaki anlatımlar, tamirci arkadaşların bilgilenmesi ve kendilerini geliştirebilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla, yabancı kaynaklardan türkçeye çevrilmiştir ve denenmemiştir. Yeterli teknik bilgiye ve tecrübeye sahip değilseniz kesinlikle denemeyin.Aşağıdaki anlatımlar sadece LTF400HM03 kodlu panel içindir. Farklı panellerde kesinlikle işe yaramaz.
Cihaz çalıştıktan bir süre sonra resim titriyor ve çift göstermeye başlıyor :
flicker
Sorunun panelin hangi tarafından kaynaklandığın tespit etmek için öncelikle t-con kartını panele bağlayan sol filimi hem t-con hemde panel tarafından söküp tvyi çalıştırın. Eğer ekrana gelen görüntü düzgünse panelin sağ tarafı arızalıdır. Görüntü aynıysa sol filimi hem t-con kartına hemde panele geri takıp bu kez sağ filimi sökün. Görüntü düzelirse sorun panelin sol tarafından kaynaklanıyordur.
sol
sağ
Sağ taraftaki sorunu gidermek için panel kartında bulunan RM1, RM2, RM3, RM4, RM5, RM6 ve RM7 dirençlerini sökün. Bu haldeyken görüntü düzelmediyse söktüğünüz dirençlerin yerine tek tek tel atın ve her seferinde görüntüyü tekrardan kontrol edin. Hangi direnç serisine tel attığınızda sorun oluşuyorsa o seriyi boşta bırakın. Soruna neden olan seri dışındaki tüm dirençleri geri takmayı unutmayın.

Sol taraftaki sorunu gidermek için de aynı yöntemi kullanmanız gerekiyor.
Titreme sorunu giderildiği halde ekranda yatay çizgiler varsa resimdeki tadilatı yapmalısınız.
capacitor

Yorumlar

reklam