Oled Panellerde Oluşan Görüntü İzi

OLED panele sahip televizyonlarda uzun süre boyunca ekranda sabit bir görüntü kalınca ekranda o görüntünün izi kalabilir.
oled

Kesin çözüm olmasa da anlatacağım yöntemi deneyebilirsiniz ;

Dikkat ! Bu yöntem sadece Arçelik Beko Altus ve Grundig marka televizyonlar içindir.Bu yöntemi deneyeceğiniz televizyon garanti dışı kalacaktır. Bu yöntem denenmemiştir. Özellikle tamirci olmayan ziyaretçilerimizin bu yöntemi denememesini tavsiye ediyorum. Anlatılanlar haricinde başka bir ayarı kesinlikle değiştirmeyin.
1- Servis Menüsü'ne girin.

2- Servis Menüsü'ne girdikten sonra "Panel Configuration" bölümüne girin.

3- "Panel Configuration" menüsü içerisinde bulunan "Oled Configuration" seçeneğinin üzerine gelerek "OK" tuşuna basın.
4- "Oled Configuration" menüsü içerisinde bulunan "Manual OFF RS" başlığının üzerine gelerek kumanda üzerinde bulunan sağ veya sol yön tuşuna basarak "Disable" yazan başlığı "Enable" haline getirin.
5- Servis Menüsü'nden çıkış yaparak televizyonu standby konumuna alın ve standby konumunda 7 dakika bekleyin

6- 7 dakika sonra televizyonu yeniden açın ve "OFF RS" işleminin gerçekleştiğini kontrol edin. Servis Menüsü'nde bulunan "OFF RS Compensation Count" başlığının değeri, işlem başarıyla gerçekleştiği takdirde 1 artacaktır.
7- "OFF RS" temizleme işlemini arka arkaya toplamda 5 defa (her seferinde 7 dakika standbyda kalmalı) yapın. 5 defa temizleme işlemi yapıldığı takdirde "OFF RS Compensation" count değeri, işleme başlamadan önceki değerden 5 fazla olacaktır.

5 defa yapılan "OFF RS" işlemine rağmen problem çözülmüyorsa, panel değişiminden başka çözüm yoktur.

Yorumlar

reklam