17MB91 17MB92 Şema ve Yazılımları17MB91 Şema - 17MB92 Şema


Aşağıdaki yazılımlar tamircilerin kullanımı içindir. Yazılımları televizyonunuza yüklemeye çalışmayın ve lütfen bu uyarıyı dikkate alın.

Televizyonunuzun yazılımını güncellemek istiyorsanız Vestel Destek sitesini ziyaret edin.

17MB91 Yazılım Dosyaları


Usb aracılığıyla yüklenen dosyalar.

Panelsiz yazılımları şasenin farklı versiyonuna yüklerseniz şase çöker.

17MB91-1 17MB91-2 Panelsiz Yazılım

17MB91-3 Panelsiz Yazılım

27146876 - 27230973 - 27232114

27285544 - 27285551 - 27430667 - 27378201

6 yorum:

 1. Panelsiz yazılım nedir ve nasıl yüklenir?
  Acaba bu , bizim core(çekirdek yazılım) dediğimiz yazılımmıdır,özellikle "panelsiz yazılım" olayını merak ettim,teşekkür ederim.
  Dayko,nam-ı diğer teraspy

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba.

   Panelsiz Yazılım : Şasenin panel bilgilerini/ayarlarını değiştirmeyen ve şasenin tüm versiyonlarına uyan "çekirdek yazılım"dır.

   Sil
 2. Cevabınız için teşekkür ederim,fakat bir hata var gibi görüyorum nacizane düşüncem olarak,ben 47PF9090 tvde core (upgrade_mb90.bin) yazılımı,full yazılıma çevirdiğimde,o core yazılım hangi boyutta panale derlenmişse o paneli Menü+4+7+2+5 ile görüyorum,yani panel bilgileri var,bu da core yazılımların "/conf" klasöründe panelle alakalı bilgilerin olduğunu gösteriyor,aksi taktirde tv hiç görüntü vermez diye düşünüyorum,yine kendi düşüncem olarak "core" yazılımı kopyalarken ,sanırım var olan dosya içindekileri (burada conf oluyor), "atla" seçeneğiyle yerine kopyalama yapmadığından "kullanıcı profili+ayarları"nı değiştirmiyor,ama full yazılıma çevirdiğimizde aynen kopyalıyor.(bu arada core yazılımı full çevirip attığımdan,halen benim tv kendisini 55'' görüyor,dün çökünce yeniden yazılım attım,öyle kaldı,ama birazdan orjinal panel dosyamı geri yükleyeceğim ve tekrar 47'' olacak)
  Açıkçası ben "Panelsiz yazılım" görünce,fikrimi belirtmek istedim,nacizane fikrimi soracak olursanız alt başlıktaki "Panelsiz yazılım" yerine,"çekirdek yazılım" denirse,daha iyi olur düşüncesindeyim.Örnek:
  "17MB91-1 17MB91-2 Panelsiz Yazılım" yerine "17MB91-1 17MB91-2 Çekirdek Yazılım" olmalı.
  Tabii tüm içerikler değişmeli,sadece bu tv-modelle alakalı değil,sanırım database'den rahatlıkla yapılabilir(yedeğini alarak tabii).
  Dayko,nam-ı diğer teraspy

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba.

   "genel yazılımlar" panel dosyalarını içermez. Eğer Beko bölümünden herhangibir güncel şaseye ait "target" klasörünü indirip incelersenin panel bilgilerini içeren klasörün boş olduğunu görürsünüz. Yükleme dosyalarını "panelsiz" olarak adlandırmamın sebebi tamrci arkadaşların daha iyi anlayabilmesi içindir. "çekirdek core veya clean" olarak da adlandırılabilir ama benim tercihim "panelsiz" olarak adlandırılması.

   Eğer söylediğiniz gibi "çekirdek yazılım dosyaları" panele özel kodlanmış olsaydı yazılımı yükleyen çoğu kişinin tvsinde panel sorunları ortaya çıkardı (ekran ters negatif vb.) böyle bir şikayet olmadığı için sizin durumunuz istisna sayılabilir.

   Değerli zamanınızı ayırıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

   Sil
 3. Ben beko tvden değil,vestel tvden bahsediyorum,vestel harici tvlerin yazılımlarıyla hiç oynamadım-değiştirmedim :)
  "Eğer söylediğiniz gibi "çekirdek yazılım dosyaları" panele özel kodlanmış olsaydı yazılımı yükleyen çoğu kişinin tvsinde panel sorunları ortaya çıkardı (ekran ters negatif vb.) böyle bir şikayet olmadığı için sizin durumunuz istisna sayılabilir."
  Demişsiniz,ama yukarıda özellikle yazdığım "(bu arada core yazılımı full çevirip attığımdan,halen benim tv kendisini 55'' görüyor,dün çökünce yeniden yazılım attım,öyle kaldı,ama birazdan orjinal panel dosyamı geri yükleyeceğim ve tekrar 47'' olacak)" kısmını görmediniz sanırım,bu bana ait değil,tüm vestel MB9x serisi tvler için geçerlidir,ve ben bu düşüncemde ısrarcıyım,ancak konuyu daha fazla uzatmama adına ;
  Yazdıklarımı okuyup, nazik cevaplarınız için ben teşekkür ederim,iyi günler temenni ediyorum.
  Dayko,nam-ı diğer teraspy (bekozap)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba.

   Dilediğiniz zaman yazabilirsiniz bilmediklerim/yanlış bildiklerim olabilir.

   Saygılarımla.

   Sil

Teknik ayrıntı içermeyen sorular cevaplanmayabilir.

Sayfada-Sitede arama yapmadan lütfen şema-yazılım istemeyin.

Sayfada arama yapmak için klavyeden "ctrl ve f" tuşuna basın.

Vestel yazılımlarını aramak için seri numarasının başına "2" ekleyin.