ZG7190R G7 Arıza Notları ve Yazılımları

Bu şase A32L 6652 5B model kodlu ve PHQ000 barkod numaralı Arçelik marka televizyonlarda kullanılmıştır.

G7 ZG7190R Şema


Ses var görüntü yok backlight çalışıyor ;

LVDS kablosunda sorun yoksa T901 üzerinden 12 voltluk panel beslemesini (PANEL_PWR) kontrol edin. Voltaj yoksa S900 soketinin 4 veya 5 nolu bacağında 12 volt olup olmadığını kontrol edin. S900 soketinde voltaj yoksa besleme kartında sorun vardır.

Şase "ON" konumundayken T1001'in 1 nolu bacağında 0 volttan yüksek 3.8 volt civarında voltaj oluşur ve 2 nolu bacağındaki besleme gerilimini 3 nolu bacağa iletir. "TCON_ON" sinyalini R902 direncinin 1. bacağından kontrol edin. Buradaki sinyal "High" ise panel beslemesi işlemciden ya da

yazılımdan açılmamış demektir. Bu sinyal şase Standbydan çıkarken yüksek kalıp ekrana görüntü gelmeden 1 saniye kadar önce 0 volta düşer.

Panele LVDS üzerinden besleme voltajı gidiyorsa büyük ihtimalle görüntü bilgisi de gidiyordur. Data hatlarından bilgi akışı sırasında pek doğru bir kontrol yöntemi olmasa da ölçü aleti ile 1.2 volt seviyelerinde bir voltaj ölçülebilir. Bu voltaj yoksa ana işlemcide sorun vardır. Voltaj normalse panel bozuktur. Paneli değiştirmeden cihaza yeni yazılım yüklemeyi denemeniz daha maliyetsiz olacaktır. Yazılım yüklemesinden sonra da sorun devam ederse panel değiştirilmeli/tamir edilmelidir.

Ses var görüntü yok backlight çalışmıyor ;

S900 konektörünün 4. pininde 12 volt olup olmadığını kontrol edin. Eğer bu pinde 12 volt yoksa besleme kartında sorun vardır. 12 volt normalse S900 konektörünün 13 nolu bacağındaki voltajı ölçün. Voltaj yoksa şase "ON" konumuna alınmamış veya yazılımsal bir sorun vardır. Deneme için 3.3 volt bağlayın. Eğer hala ışık yoksa Led veya led driver kartında sorun vardır. Işık gelirse parlaklık ayarını maksimuma alarak kabloyu eski haline getirin ve yazılım yükleyerek tekrar deneyin.

Görüntü var ses yok ;

IC800 pozisyonundaki ses amfisinin beslemesini kotrol edin. Amfiye besleme geliyor ise amfinin 13 ve 27 nolu bacaklarında 3.3 volt olup olmadığını kontrol edin. 3.3 volt yoksa işlemci arızalanmıştır.

Yazılımsal sorunlar da ses kesikliğine neden olabilir bu nedenle işlemciden şüphelenmeden önce cihaza yazılım yükleyin.

Uydu yayınlarını bulamıyor lnb voltajı yok ;

ic703'ü değiştirin.

Aşağıdaki yazılımlar tamircilerin kullanımı içindir. Yazılımları televizyonunuza yüklemeye çalışmayın ve lütfen bu uyarıyı dikkate alın.

Televizyonunuzun yazılımını güncellemek istiyorsanız üreticinin sitesini ziyaret edin.

Arçelik - Beko - Grundig


ZG7190R G7 Yazılım Dosyaları


Usb aracılığıyla yüklenen yazılımlar.

Grundig Panelsiz Yazılım - Beko Panelsiz Yazılım


Panelli yazılımlar için Yorum bölümünden iletişime geçin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Teknik ayrıntı içermeyen sorular cevaplanmayacaktır.